Obrovské poděkování:

Nadaci ČEZ a Globus - Lepší svět

VŠE VELKÝMI

Na podzim roku 2018 se vedení TJ Hrádek rozhodlo vystavět v areálu TJ dětské hřiště. Vnímáme, že při návštěvách areálu, ať už za účelem sportování, fandění, nebo při volbě klidného a bezpečného místa pro relaxování s dětmi nám zde chybí právě tento typ aktivity.

 

Vystavět veřejné dětské hřiště je však finančně náročné a nad možnosti TJ, která funguje pouze z příspěvků, podpory města a z dotací, které nejsou nikdy jisté.

 

Rozhodli jsme se proto zapojit do dvou projektů, které zrovna v dobu našeho rozhodnutí běželi. A to projekt nadace ČEZ, kde jsme sbírali body přes aplikaci EPP a nadační projekt firmy Globus s názvem Lepší svět, zde bylo nutné získat hlasy konkrétně pro náš projekt výstavby dětského hřiště.

 

Dětské hřiště bylo předem spočítáno na zhruba 190 tis. a na získání této částky jsme se zaměřili.

 

Podáním žádostí to vše jen začalo... Následovalo shánění hlasů a podpory v rámci aplikace EPP, kde bylo nutné získat body za sportovní aktivity. Ale díky fanouškům, kamarádům, spoluobčanům se vše povedlo a tak jsme získali od nadace ČEZ na vybudování hřiště 100.000,- Kč a od nadace Globus - Lepší svět 80.000,- Kč, zbytek nákladů spojený s dobudováním, revizemi a dalšími náklady šly z rozpočtu TJ.

 

Ač se vše tváří jednoduše, samotná realizace už tak jednoduchá nebyla, ale veškeré problémy, které nás během příprav i vlastní realizace potkaly, máme za sebou a tak dnes už chybí pár posledních nátěrů a hřiště bude kompletně hotové. Dokonce došlo v průběhu ke změně záměru účelovosti hřiště, což nás stálo také nějaké to zdržení, ale dnes jsme rádi. Změnili jsme záměr a hřiště koncipovali na děti od 2 do cca 12ti let, protože žádné podobné hřiště pro nejmenší u nás není, zato těch pro větší děti je u nás na výběr dost. Takže malý unikát v našem městě máme. Je to jedna z nejbezpečnějších lokalit, jedná se o nejklidnější lokalitu ač ji najdete v samém centru města a hlavně naše hřiště má certifikaci bezpečnosti pro ty nejmenší dětičky a za to jsme moc rádi.

Při realizaci se na výstavbě, krom profesionálních dodavatelských firem podílelo i několik členů TJ Hrádek a za to jim patří velký dík.Konkrétně šlo o členy oddílu volejbalu, předsedu fotbalového oddílu a na realizaci i pracích při výstavbě se podílel i předseda TJ Hrádek. 

Nejdůležitější však je, že existují nadace, díky kterým je možné financovat například tak krásné projekty jakým bezesporu dětská hřiště jsou.

Bez ČEZu a Globusu by nic nebylo. Vám patří největší dík !!!

Fotografie z průběhu realizace najdete zde:

TJ Hrádek z.s.

Sportovní 210

338 42 Hrádek

 

FIO Bank: 221033842/2010

IČO:          182 42 049

Datová schránka: tqpd9w

  • w-facebook
  • w-googleplus

+420 603 464 514

© 2016 zpracoval a aktualizace provádí:   David Redl