O nás...

Vítejte na stránkách největší tělovýchovné jednoty na našem okrese...

 

Naše TJ byla založena v roce 1949 pod názvem DSO Baník Hrádek, později existovala pod názvem SOKOL Bílá Cerkev a ŽBC Hrádek, tyto změny proběhly v letech 1951, 1953 a 1959. Nyní je náš oficiální název TJ Hrádek.


Hrdě se hlásíme k tradicím tělovýchovy a sportu v Hrádku u Rokycan a jsme pokračovatelem a garantem zachování myšlenek a výsledků práce našich předchůdců !!!

Historie projektu

 

Nápad vytvořit tyto stránky přišel v době, kdy se začalo mluvit o tom, že je nutné "něco" udělat pro další fungování TJ. Jelikož v Hrádku bydlí cca 3500 lidí, ale více než polovina ani netuší, jaké jsou možnosti v případě členství v naší TJ.

 

Proto je nutné informovat širokou veřejnost o všem co TJ pořádá, kdo se může přihlásit, jaké činnosti lze v rámci členství provozovat atd. A internet je v tomto směru velký dar. Osloví mnoho lidí z jednoho místa. Proto tímto způsobem chceme oslovit Vás všechny a říci Vám o tom co zde pro Vás děláme... 

Rokem 2012 vstupujeme do nové éry tělovýchovné jednoty v Hrádku u Rokycan. Vycházíme z tradic, které nám tu zanechala předchozí generace a snažíme se rozvíjet a navázat tak, jak to jde nejlépe. Ale každý z Vás ví, že v dnešní době to dobrovolné organizace a sdružení nemají vůbec lehké. Nadšenců pro "věc" rapidně ubývá, každý využije svůj volný čas ku svému prospěchu a tak se postupně uzavíráme do sebe, a sdružování kolem společných aktivit již není to co by někdo vyhledával.

 

Je tu totiž nová doba, ta přináší změny, a my pokud chceme obstát i v této době, musíme změnit zažité tradice, přehodnotit přístup a změnit trochu pohled i na oblast financování organizace. Doby kdy se natáhla ruka, a ony "odněkud" nějaké peníze přišly je pryč. Možná se vrátí doba, kdy stát pochopí, že podpora sportu, sdružení tělovýchovných jednot či sokolských žup, je ta správná cesta, jak nemít mladou generaci zdegenerovanou sezením u počítačů, nemít mladou generaci obézní a s náběhem na mnoho civilizačních chorob již od útlého dětství a nemít generaci se ztrátou sociálního cítěním pro "partu a vzájemnou podporu", ale v tom nejlepším kamarádském smyslu.

 

Je uspěchaná doba, rodiče vydělávají aby mohly užívat životních standardů, ale nese to s sebou problém, kdy na ostatní aktivity nezbývá čas, a děti vlivem nudy stále častěji podléhají negativním vlivům společnosti, a jsou náchylné zahánět nudu činnostmi o kterých se tu raději nebudu ani rozepisovat, protože nám všem co máme potomky, nahánějí hrůzu!!! Chceme-li se tomuto období úspěšně vyhnout a projít si jím s minimalizací rizik, tak aby bylo nutné řešit ty nejožehavější otázky, myslím tím třeba užívání tvrdých drog a alkoholismu, je nutné děti zaujmout, vést je k tomu co je správné, co špatné, a to v partě lidí táhnoucích za jeden provaz, s jasnou motivací, v rámci sportu opravdu jde... !!!

 

Netvrdím, že tělovýchovné jednoty jsou řešením na tyto problémy, ale rozhodně mohou zaujmout Vaše děti, Vás i vaše kamarády a můžete si v rámci tělovýchovy upevňovat zdraví, sportovat, zahánět nudu, poznávat nové lidi stejných zájmů, věnovat se dětem a předávat zkušenosti, ale to je právě důvod proč nahlížet na TJ nově!!! Potřebujeme Vás, a s Vámi budeme dělat dobré věci... Podpořte nás, přiveďte své děti, zůčastňujte se v rámci svého volného času dobrovolných aktivit a rozvíjejme odkaz který v naší přetechnizované a uspěchané době pomalu vymírá, a to: "ve zdravém těle zdravý duch"

 

Prevence nemocí pohybem na zdravém vzduchu je ten nejlacinější lék jak se bránit "stárnutí" a civilizačním chorobám... Ušetřete za léky a lékaře, ušetřete za pobyty v nemocnicích, začněte se pohybovat, prostě přidejte se k nám !!!! 

 

Prostudujte naše stránky, zjistěte co vás baví, co baví vaše děti, zvažte zda nezměnit pohled na trávení volného času vás, či vašich dětí, a kontaktujte kohokoliv z odpovědných lidí, získáte tak ZADARMO spousty informací, rad a nápadů jak se k nám přidat a co by pro Vás bylo nejvhodnější. Nebo si jen domluvte schůzku a zajděte přímo na sportoviště podívat se, jak vypadají naše sportovní aktivity...

 

Obrovské poděkování tímto patří vedení našeho města v čele se starostou Jaroslavem Perlíkem, který sám jako dřívější aktivní sportovec a fotbalista, pochopil podstatu sportu a sportovního spolku TJ a asi jako jediný v celém regionu, spolu se zastupitelstvem města přispívá na konto tělovýchovy tak velkou částkou, bez které by dnešní hrádecká tělovýchova už dávno nefungovala. Pokud budeme fungovat jak máme, pokud budou sportovní úspěchy, pokud ubyde dětí "z ulic", pokud ubyde mládežnické kriminality, a pokud i rodiče začnou trávit se svými dětmi více času na našich sportovištích, bude to asi největší poděkování starostovi i celému zastupitelstvu a důkaz toho, že si jejich aktivity a příspěvku vážíme, a že všichni společně chceme dělat dobrou věc. Protože to neděláme jen pro nás, ale pro naše děti a pto ty, co přijdou po nás. Ještě jednou, díky... 

 

Sepsal: David Redl

TJ Hrádek z.s.

Sportovní 210

338 42 Hrádek

 

FIO Bank: 221033842/2010

IČO:          182 42 049

Datová schránka: tqpd9w

  • w-facebook
  • w-googleplus

+420 603 464 514

© 2016 zpracoval a aktualizace provádí:   David Redl