Novodobá etapa stolního tenisu v Hrádku začala v roce 2005 přihlášením do nejnižší okresní soutěže. Díky spolupráci města a TJ se našel prostor pro hernu v bývalé učebně na tribuně fotbalového stadionu.

Sestava Janík, Hobl, Valdhans a Matoušová bez sebemenších zaváhání vybojovala ve své první sezóně postup do okresní soutěže I. třídy. V roce 2006 oddíl přihlásil i záložní tým, především kvůli žákům, kteří ve své soutěži neměli moc kvalitních protivníků. "A" tým se tento rok umístil těsně pod postupovou hranicí do okresního přeboru. To se ovšem již další rok povedlo a během 3 sezón se v Hrádku dvakrát slavil postup. Záložní tým plnil funkci kvalitní přípravy mládeže. Již v prvním roce účasti v okresním přeboru došlo k posílení týmu o Jana Mudru a "A" tým pohodlně skončil na 5. místě. V roce 2008 se o významný úspěch postarali žáci, kteří vyhráli okresní přebor.

Tentýž rok došlo ke změně vytápění objektu tribuny a došlo ke komplikacím v herně stolního tenisu. Díky velké vlhkosti a studené podlaze začala podlaha hodně klouzat a první negativní reakce od soupeřů na sebe nenechaly dlouho čekat. Na konci ročníku 2009/2010 již okresní výbor stolního zakázal Hrádku soutěžní hraní v této místnosti. Po krátkém a vstřícném jednání mezi představiteli TJ a MěÚ došlo ke změně herny a Hrádek mohl pokračovat v Kulturním domě. Tato změna byla velice kladně přijata od stolně tenisové veřejnosti.

Ročník 2010/2011 Hrádek vybojoval 3. místo v okresním přeboru. "B" tým bez valnějších úspěchů plnil roli rezervního týmu a přípravy mládeže. Po vydařené sezóně 2010/2011 přišel zatím největší úspěch novodobé historie stolního tenisu v Hrádku a to 1. místo v okresním přeboru a postup do krajské soutěže II. třídy.

Kde se scházíme:

Oddíl stolního tenisu využívá prostory  v sálu KD Hrádek

Kdy se scházíme:

Naše stolně-tenisová sezóna je zahájena vždy v říjnu a trvá do začátku dubna.

• Proto jsou i naše tréninky tomuto přizpůsobeny- začínáme trénovat vždy na začátku září, končíme v dubnu následujícího roku.

• Vzhledem k tomu, že náš oddíl je co se týče věku členů velmi různorodý, je třeba rozdělit naše tréninky.

• Scházíme se 2x týdně a to vždy v úterý a ve čtvrtek

Od 17hod začínají trénovat nejmladší, začínající hráči, kteří se věnují pod dohledem trenéra nácviku základních úderů, podání…Jelikož je těmto dětem okolo 6-ti až 9-ti let, je potřeba střídat nácvik hry u stolu také s dovednostními úkoly, soutěžemi.

Od 18 hod začínají trénovat pokročilí žáci, kteří již mají jisté zkušenosti se stolně-tenisovými soutěžemi. Vždy je přítomen trenér, který začíná se žáky rozcvičením, pak se věnují nácviku podání, úderů a také různých herních kombinací. Jelikož jsou žáci velmi soutěživí, vždy na závěr tréninku probíhají kontrolní zápasy, ve kterých si hráči ověřují aktuální formu.

V 19 hod přicházejí na trénink dospělí hráči, kteří se individuálně věnují nejlepším ze žákovské kategorie. Dospělí členové oddílu jsou neméně soutěživí než žáci, a tak po rozcvičení a rozehře následuje série zápasů, ve kterých jde vždycky o všechno…

Výhody členství:

Člen oddílu stolního tenisu má po celou sezónu možnost kvalitního tréninku v pěkném prostředí KD Hrádek, po dobu hrací sezóny má možnost zúčastňovat se mnoha turnajů, které jsou pořádány. Družstva žáků i dospělých hrají dlouhodobé soutěže, a tak mají možnost srovnání své výkonnosti se všemi hráči dané soutěže.

Proč se přihlásit právě k nám:

Těch důvodů je mnoho.Stolní tenis má v Hrádku dlouhou tradici. Nyní máme dvě družstva dospělých A,B a družstvo žáků. Od roku 2010 trénujeme a hrajeme v sále kulturního domu, kde družstvo A ještě neprohrálo jediný zápas. I díky tomu postoupilo v sezóně 2011/2012 z okresního přeboru do kraje. Přivítáme nejen každého, kdo má zájem se v tomto sportu zdokonalit, ale i úplné začátečníky. V našem oddíle panuje přátelská atmosféra, vzájemně se motivujeme a fandíme si.

Na koho se obrátit když bych se chtěl přihlásit:

• na kohokoliv z výboru st. tenisu, jejichž kontakty jsou zde uvedené a nebo na jakéhokoliv člena

• pokud Vás naše nabídka oslovila, klidně se přijďte podívat, v uvedených termínech, na náš trénink

Za stolní tenis sepsal:  Ing. Janík